Skip links

Araştırma ve Geliştirme Süreci

AR-GE

Özgün Grup kalite standartlarını koruma ilkesinin sürdürülebilirliği için Ar-Ge çalışmalarını büyük bir ciddiyetle yürütmektedir.

Alanında uzman ve dinamik kadrosuyla düzenli olarak yapılan araştırmalar neticesinde değişen dünya trendlerine uygun olarak ürünler sunar. Yeniliği ve gelişmeyi kendisine her daim ilke edinmiş olan Özgün Grup, bu yönüyle de sektörün lider firmalarından biri konumuna yükselmiştir.

Dokuma İpi Büküm İşlemi

Büküm

Kalite konusundaki hassasiyetimizden dolayı ipliğimizin büküm işlemini de kendi bünyemizde yaparak kalite standartlarımızı korumaktayız.

Kalite konusundaki hassasiyetimizden dolayı ipliğimizin büküm işlemini de kendi bünyemizde yaparak kalite standartlarımızı korumaktayız. Firmamızın yıllık 600 ton iplik büküm kapasitesi vardır.

Çözgü Sarma İşlemi

Çözgü

Kaliteden ödün vermeyen anlayışımız doğrultusunda dokunacak olan ipliğin firmamıza ilk giriş anından mamul olarak çıkışına kadar olan sürecini titizlikle takip etmekteyiz.

İpliğin ürün haline gelmesindeki ilk aşama olan çözgü sarma işleminin, kalitemiz için büyük önem arz ettiğinin bilincinde olarak uzman ekibimizle yıllık 12.000.000 metre çözgü sarma işlemi yapmaktayız.

Kumaş Dokuma İşlemi

Dokuma

Yıllık 36.000.000 metre kumaş dokuma kapasitesine sahip olan Özgün Grup, giderek büyüyen yapısıyla her geçen gün kapasitesini arttırmaktadır.

1996 yılından bu yana edindiği tecrübeyle sektörün öncü firmalarından biri konumuna yükselen Özgün Grup, kaliteden ödün vermeyen anlayışımız doğrultusunda son teknolojiye sahip jakarlı ve armürlü dokuma tezgahlarımızda simli, viskon, paşmina, tafta, saten, koton ve flamlı kumaş üretimi yapmaktadır.

Saçak İşlemi

Saçak

Yıllık 5.400.000 adet uzun saçaklı şal üretim kapasitemiz mevcuttur.

Özgün Grup olarak bünyemizde ürettiğimiz şallarda uzun saçaklı ürünlerimiz saçak makinelerimizde işleme sokulur. Yıllık 5.400.000 adet uzun saçaklı şal üretim kapasitemiz mevcuttur.

Kumaş Boyama

Boyama

İleri teknoloji imkanlarla oluşturulan boyahanemiz yıkama, apre, düz boya ve çift boya gibi fonksiyonlara sahip olup yıllık 4000 ton üretim yapabilmektedir.

Kumaş Dijital Baskı

Dijital Baskı

Müşteri memnuniyetini ilke edinen anlayışımız çerçevesinde yıllık 1.200.000 adet dijital baskılı şal ve eşarp üretimi yapmaktayız.

Moda sektörünün gelişmesiyle tasarımların ön plana çıktığı bu dönemlerde Özgün Grup olarak en yeni trendleri kendi bünyemizde üretebilmek adına uzman kadromuz ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Geniş desen portföyümüzün yanı sıra müşterilerimizin istek ve talepleri doğrultusunda özel desen tasarımı ve varyant çalışmalarımız da mevcuttur.

Konfeksiyon Hizmetleri

Konfeksiyon

Yıllık 12.000.000 adet mevcut kapasiteye sahip olan konfeksiyon bölümümüz giderek kapasitesini arttırmaktadır.

Müşteriden önceki son durağımız olan konfeksiyon bölümümüzde dokunmuş, boyanmış ve/veya baskısı yapılmış olan mamul ürünlerimizin titizlikle son kontrolleri yapılmaktadır. Benimsediğimiz “müşteri gözüyle kontrol anlayışı” aşamasından geçen ürünlerimiz konfeksiyon ekibimiz tarafından müşteriye hazır konuma getirilir.